1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. YouTube Music ve YouTube Premium Arasındaki Farklar

YouTube Music ve YouTube Premium Arasındaki Farklar

youtube premium ve youtube music farkları

YouTube Premium ve YouTube Music

Bu yazımızda YouTube Music ve YouTube Premium nedir, özellikleri nelerdir ve arasındaki farklar nelerdir bunları anlatacağız.

YouTube Music, çok uzun süredir faaliyette olsa da; YouTube Premium henüz yeni hizmete girmiş bir YouTube servisidir.

YouTube Music servisi, kullanıcıların harcadığı veri miktarını düşürerek, yalnızca müzik deneyimi sunuyor. Music.youtube.com adresinden ya da uygulama mağazasından ulaşılan YouTube Music servisini Premium aboneliği ile edindiğinizde ise; reklamsız ve indirilebilir içeriklere sahip oluyorsunuz. 

YouTube Premium servisi ise; bünyesinde hem YouTube Music’i hem de YouTube Premium’u barındırıyor. YouTube Premium aboneliğini satın aldığınız takdirde; YouTube’da yer alan videoları ve müzikleri tamamen reklamsız izleyebilme imkanına sahip oluyorsunuz. 

youtube premium ve youtube music farkları
youtube premium vs youtube music

YouTube Premium ve YouTube Music Premium Arasındaki Farklar Nelerdir?

YouTube Premium; YouTube Music servisini de içerisinde barındırırken, YouTube Music aboneliği yalnızca müzik servisinden yararlanmanıza olanak tanıyor. Her ikisinde de öğrencilere indirimli fiyat sunulurken, 1 aylık deneme süresi tanınıyor. 

Tavsiye edilen yazı:YouTube Premium Nedir? Youtube Premium Fiyatları

YouTube Premium Özellikleri

YouTube Premium’u satın aldığınız taktirde; YouTube’un internet sitesinden reklamsız şekilde video izleyebilir, YouTube Original içeriklerine erişebilir, YouTube Music’in nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Mobil uygulamasında daha fazla ayrıcalık tanıyan YouTube Premium, videoları akıllı telefonunuzun ya da tabletinizin dahili hafızasına indirmenizi ve internet erişimi olmayan ortamlarda izleyebilmenizi sağlıyor. Öte yandan; seçtiğiniz YouTube kanalları yeni bir video yüklediğinde ise; otomatik olarak videoyu indirerek, internete ihtiyaç duymadan izlemenize olanak tanıyor. 

YouTube Music Özellikleri

YouTube Music’i satın aldığınız taktirde music.youtube.com adresinden reklamsız, size özel derlenmiş listelerden müzik dinleyebilirsiniz. Öte yandan gelişmiş bir mobil uygulamaya sahip olan YouTube Music, mobil kullanıcılarına oldukça işlevsel özellikler de sunuyor. Örneğin; YouTube hesabınızda oluşturduğunuz bir müzik listeniz var ve bu listeyi telefonunuza indirmek istiyorsunuz. YouTube Music uygulamasına giriş yaparak; müzik listenizi düzenleyebilir, telefonunuzun dahili hafızasına indirerek internete ihtiyaç duymadan dinleyebilirsiniz. 

YouTube Music’in fiyatının rakibi Spotify’a göre daha düşük olması, kütüphanesinde milyonlarca sanatçı ve şarkı bulundurması; elbette ki YouTube’un bir adım önde olmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri. Spotify’da her sanatçının eserleri bulunmazken; YouTube Music’de adı duyulmamış sanatçıların bile eserlerine ulaşmanız mümkün. Öte yandan YouTube Premium ve YouTube Music’e tek pakette, düşük fiyat ile sahip olmak, YouTube’u rakiplerinden ayıran en büyük özelliği. 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap