İPhone Abonelik Deneme Sürümü İptal Etme

0 805

Günümüzde uygulama içi satın alma; uygulama – oyun aboneliği oldukça revaçta olan bir işlem. İPhone Kullanıcılarına özel, zaman zaman AppStore’da kampanyalar yapılabiliyor. Bu kampanyalar kapsamında herhangi bir oyunu – uygulamayı ya da hizmeti deneme süresince ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Deneme süresi bitince; ödeme yöntemlerinizden birinden uygulama – oyun ücreti alınarak; kullanmaya devam etmeniz sağlanıyor. Kullanıcılar memnun kalmadığı uygulama veya oyunaların aboneliğini iptal etmek isteyebiliyorlar bu konumuzda iPhone abonelik deneme sürümü iptal etme konusunu ele alacağız.

Örneğin bir oyunu ya da uygulamayı veyahut uygulama içerisindeki bir özelliği belli bir süreliğine denemek için ücretsiz deneme aboneliği başlattınız. Ücret ödememek için; abonelik süresi bitmeden iptal etmeniz gerekmekte. Aksi taktirde bahsi geçen ücret; hesabınızdan çekilir. Aboneliklerinizi iptal etmek, ne kadar süresi kaldığını kontrol etmek için izlemeniz için bir takım adımlar bulunmakta. 

Tavsiye edilen yazı:Ücretli Uygulamaları Ücretsiz İndirme 2020 ( Android/IPhone )

iphone abonelik iptali
iphone abonelik iptal etme

İPhone Abonelik Deneme Sürümü İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Öncelikler telefonunuzdan ayarlara giriş yapın.
  • Ayarlar sayfasından iTunes ve App Store’a giriş yapın.
  • Bu sekmeyi bulamadıysanız, ayarlar bölümünde; ekranın en üstünde yer alan profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Karşınıza çıkan sayfanın üst kısmında bulunan e posta adresinize ve ardından Apple Kimliğini Görüntüle yazısına dokunarak ilgili sayfaya ulaşın. 
  • Açılan sayfada Abonelikler yazısının hemen altında yer alan yönet seçeneğine dokunarak giriş yapın.
  • Karşınıza abone olduğunuz uygulamalar – oyunlar çıkacaktır. 
  • Yönetmek istediğiniz aboneliğe dokunun. 
  • Karşınıza aboneliğiniz hakkında; kalan süreniz, ödeyeceğiniz ücret, abone olduğunuz tarih gibi detaylı bilgiler yer alacaktır. 
  • Bu listede aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz oyunu ya da uygulamayı bularak giriş yapın. 
  • Seçenekler alanından abonelik türünüzü değiştirebilir ya da seçeneklerin hemen altında yer alan Aboneliği İptal El seçeneğine dokunarak mevcut aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. 

Eğer deneme süreniz henüz bitmemişse; o tarihe kadar ücretsiz kullanım sağlayabilirsiniz. Kullanımlarınız herhangi bir ücrete tabi tutulmaz. 

Eğer deneme süreniz bitmiş; kartınızda yeterli bakiye olmadığı için ücret çekilememişse, yeterli bakiye bulunduğunda ücret çekilecektir. Bu sebeple aboneliği tekrardan iptal etmeniz gerekmekte. 

Ücret ödemek istemiyorsanız; kartınızın bulunduğu bankayla irtibata geçip kartınızı internet alışverişlerine kapatarak ya da yeni bir kart isteyerek herhangi bir abonelik ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: iPhone Music aboneliği iptal etme

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.