iPhone İnternet Çok Çabuk Bitiyor ise Çözüm Burada

iPhone internet paketin hemen bitiyor mu? Çözüm bu yazıda ! Bu yazının sonunda internet kullanımını en aza indirebileceksin.

0 647

Yoksa Siz de mi iPhone İnternet Çok Çabuk Bitiyor Diyorsunuz?

iPhone kullanıcılarının sık sık karşılaştığı, internet paketlerinin hızlıca bitmesine neden olan bir takım sebeplerden bahsedeceğiz. Sebepler doğrultusunda çözüm üreteceğiz ve artık iPhone internet çok çabuk bitiyor cümlesini kurmayacaksınız. Hazırsanız başlıyoruz..

iPhone’da yer alan birçok özellik, kullanıcıların daha iyi vakit geçirmeleri için tasarlanmıştır. Fakat bazı durumlarda bu özellikler; kullanıcıların canını bir hayli sıkabiliyor. Bu özelliklerden birisi de Wi-Fi yardımı isimli özellik. Eğer internet paketinizin birden bire bitmesine, henüz uzun süre kullanım hakkınız varken; çok kısa sürede tükenmesine anlam veremiyorsanız, muhtemelen sizin de telefonunuzda bu özellik aktiftir. 

Wi-Fi Yardımı Özelliği Nedir?

Wi-Fi Yardımı özelliği açık olduğu taktirde, telefonunuz Wi-Fi’ye bağı dahi olsa; internet hızı yavaşladığında ya da kopmalar meydana geldiğinde; Wi-Fi yardımı otomatik olarak hücresel verinizden yani internet paketinizden destek almaya başlar. Yani bu sayede; hem Wi-Fi internetini kullanırken aynı zamanda da hücresel verinizi aynı anda kullanır; bu sayede de internet hızınız artar. Eğer kesintisiz bir internet deneyimi yaşamak istiyorsanız ve internet paketiniz sınırsızsa; bu özelliği aktif bırakabilirsiniz. Eğer internet paketinizin hemen bitmesini istemiyorsanız, özelliği kapatmanız gerekmekte. 

Tavsiye edilen yazı:Ücretli Uygulamaları Ücretsiz İndirme 2020 ( Android/IPhone )

iphone wifi yardım nasıl açılır
iphone wifi yardımı

Wi-Fi Yardımı Özelliği Nasıl Kapatılır?

  • Wi-Fi yardımını çeşitli sebeplerle kapatmak istiyorsanız; aşağıda sıraladığımız adımları uygulamanız gerekmekte. 
  • Öncelikle telefonunuzun menüsünde yer alan ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan ekranda Hücresel veri satırına giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan ekranı biraz aşağıya kaydırdığınızda; karşınıza Wi-Fi yardımı sayfası çıkacaktır. Buradan Wi-Fi yardımını kapatabilirsiniz. 

Wi-Fi yardımı özelliği kapalı olmasına rağmen; internet paketiniz olması gerekenden daha kısa sürede bitiyorsa; kontrol etmeniz bir ayar daha var demektir. Ülkemizde birkaç yıldır kullanılmakta olan 4G bağlantı teknolojisi; 3G bağlantısına nazaran çok daha hızlı bir internet deneyimi sunsa da; bir o kadar da internet paketini hızlı şekilde tüketiyor. Mobil veriniz açıkken ekranın sağ üst kısmında 4G ya da LTE yazısını görüyorsanız; 4G bağlantısı aktif demektir.

Wi-Fi  yardımı ile ilgili Apple destek sitesinde sunulan yazı: https://support.apple.com/tr-tr/HT205296

İPhone 4G Bağlantısı Nasıl Kapatılır?

  • Telefonunuzdan ayarlar kısmına giriş yapın
  • Karşınıza çıkan ekrandan önce Hücresel sekmesine daha sonra Hücresel veri seçeneklerine giriş yapın
  • Ardından LTE’yi Etkinleştir kısmından 4G bağlantısını kapatabilirsiniz. 

4G bağlantısına bu şekilde ulaşamadıysanız; 

  • Ayarlardan Mobil veri sekmesine giriş yaparak LTE’yi etkinleştir seçeneğini pasif konuma getirebilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.