1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Whatsapp Yeni Sürümlerinde Hangi Telefonlarda Çalışmayacak

Whatsapp Yeni Sürümlerinde Hangi Telefonlarda Çalışmayacak

whatsapp hangi telefonlarda çalışmayacak

Dünyanın en geniş mobil uygulamasına sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeniledikçe farklı platformlarda çalışmayı durdurmaktadır. Whatsapp, uygulaması kullanıcıların taleplerini ve isteklerini gerçekleştirmek için sürekli olarak bir yenilik içerisinde olarak güncellemeler meydana getirmektedir. Bildiğimiz gibi cihazlara eklenen özellikler belli işletim sistemlerini karşıladığı için zamanla eski platformların ölüme terk edilmesine neden olabiliyor. Android sürümlerde eski model cihazların hiçbirinde çalışmayı desteklemeyen Whatsapp aslında kullanıcıların daha iyi işlev sağlamaları adına çalışmalar sürdürmektedir. Fakat bu durumların ilerleyişlerini devam ettirmesi diğer telefon modellerinde sonunu getirebilecek duruma geliyor. Eski cihazların gelişmekte olan yeni işletim sistemlerini kaldıramamasından dolayı güncellemeler almamaktadırlar. Bunun için telefon modellerin işletim sistemleri düşük seviyelerde kalarak yeni versiyon uygulamaların kullanıma izin vermemektedir.

whatsapp hangi telefonlarda çalışmayacak

Whatsapp Yeni Sürümlerinde Hangi Telefonlarda Çalışmayacak

31 Aralık 2017 tarihi itibari ile yayınlanan yönergelerde Whatsapp BlackBerry OS, BlacBerry 10, Nokia Symbian S60, Android 2. 1, Android 2. 2, Windows Phone 7 ve İOS 6 işletim sistemlerine sahip olan telefonlarda hizmet vermeyi sonlandırmıştır.  Bazı istisnalar dışında uygulama bu cihazlarda aktifliğini koruyabilse bile kullanıcılar yeni güncellemelerden faydalanamıyor ve yenilenen özellikleri cihazlarına ekleyemiyorlar. Şirket sürekli olarak yaşamış olduğu yenilemelerden dolayı ileriki tarihlerde daha düşük seviyelerde bulunan işletim sistemlerine de kapılarını kapatacağı duyurusunda bulundu. Her sene düzenli şekilde internet sitesinde hangi platformlarda hizmet alacakları belirtilse de bunun kullanılmayacak sürümleri de belirtilmektedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap