İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Netflix’te Veri Kullanımı Nasıl Sınırlandırılır?

Netflix’te Veri Kullanımı Nasıl Sınırlandırılır?

Netflix’te Veri Kullanımı Nasıl Sınırlandırılır 2019

Netflix’te Veri Kullanımı Nasıl Sınırlandırılır? Sorusunun cevabını bu makale sonunda öğrenmiş olacaksınız. Veri çağında yaşayan canlılar olarak her geçen gün veri miktarına olan ihtiyacımız artıyor. Doğru bir veri kullanımı ile daha tasarruflu internet paketi kullanarak tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Hele ki sıkı bir dizi takipçisi iseniz Netflix için çok iyi bir veri miktarına ihtiyacınız var.

Önerilen yazı: Instagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Netflix Veri Kullanımı

Günümüzde artan veri ihtiyacına yönelik operatörler seçenekler sunmaya çalışsalar bile internet ihtiyacımıza yetişmediği apaçık. Netflix’de standart çözünürlükte bile ortalama 900 mb internet verisi kullanılıyor. HD kaliteye gelince 2 – 2.5 GB civarı veri kullanımı söz konusu. Ayrıca bazı kullanıcılar, Netflix’de yer alan filmi indirme seçeneği sayesinde daha tasarruflu adım attıklarını düşünürler ancak ne yazık ki değişen bir şey olmamakla birlikte anlık gelen trafik yerine topluca trafik, bant genişliği almış olacaksınız. Veri kullanımı aynı zamanda dikkatli kullanılmazsa ay sonlarına yaklaşırken özellikle azalan internet paketimiz dolayısıyla farkında olmadan yüksek faturalarla bizi karşılaştırabilir.

Netflix’de veri kullanımı nasıl sınırlandırılır
netflix veri kullanımı

Netflix Veri Sınırlandırma

Netflix tarafında bizlere masaüstü kullanımında uygun sınırlandırma seçenekleri sunulmuş durumda. Netflix uygulamasını açtıktan sonra veri kullanım tarifelerinden görebileceğiniz gibi düşük, orta, yüksek gibi seçenekler söz konusu. Düşük modda iken saat başına 300 mb, orta için 700mb ve yüksek kalite HD için ise 2.5-3 GB veri tarifesi söz konusu. Aynı zamanda otomatik seçeneği ile de internet hızınıza bağlı olarak değişen kalite seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak yine de temkinli olmak için manuel bir tercih daha iyi olacaktır.

Netflix’i arkadaşlarınızla kullanıyorsanızda ayrı ayrı veri kullanım seçenekleri belirleyebilirsiniz. Bunun için Bilgisayar ile Netflix hesabınıza giriş yapıp, Hesap sayfasına gelerek Profil, Yürütme Ayarları seçenekleriyle sırasıyla gelerek veri kullanımınızı ayarlayabilirsiniz.

Netflix’i mobilde kullananlar için 1000 mb veri ile 4 saatlik bir görüntü izleyebilirsiniz. Mobilde seçeceğiniz Veri Tasarrufu seçeneğiyle 1000 mb veri ile 6 saate varan görüntü deneyimi yaşayabilirsiniz. Mobil kullanıcıları telefon ayarlarından Hücresel Veri Kullanımı ile de internet kullanımlarını genel olarak sınırlayabilir, uyarı aldırabilir ve ay sonu sürpriz faturalardan kurtulabilirler.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap