1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Instagram’da Para Kazanma 2020 / Instagram’da Nasıl Para Kazanılır?

Instagram’da Para Kazanma 2020 / Instagram’da Nasıl Para Kazanılır?

instagram'dan nasıl para kazanılır

Instagram’da Para Kazanma Yöntemleri

Instagram ilk çıktığı dönemlerde yalnızca fotoğraf paylaşılan bir sosyal medya platformu idi. Fakat son zamanlarda diğer sosyal medya platformlarını geride bırakarak, hem dünyada hem de ülkemizde en fazla kullanılan sosyal medya aracı olma yolunda ilerledi. Son günlerde instagrammer denilen sosyal medya fenomenlerinin çok fazla artması ve bu fenomenlerin gösterişli hayatları herkeste “insagramdan nasıl para kazanabilir?” sorusunu uyandırdı. Sizler için derlediğimiz ve makale sonunda Instagram’da para kazanma konusu hakkında fikir sahibi olmuş olacaksınız. Instagram’da para kazanma için aşağıdaki yolları takip etmeniz gerekmektedir.

instagram'dan nasıl para kazanılır
instagram para kazanma yöntemleri

Youtube’da Para Kazanma yöntemleri için buraya tıklayın !

 • Öncelikle instagram sosyal medya platformundaki takipçi sayınızı yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun için hesabınızı açık konuma getirmeniz daha faydalı olacaktır. Eğer kilitli olursa insanlar takip  isteği göndermek istemeyebilir. Fakat açık olduğu durumda takip et butonuna bastıkları anda takip etmeye başlamış olurlar. 
 • Her gün çok sayıda gönderi, özellikle de hikaye paylaşmaya özen gösterin. Bu paylaşımlarınızda yaratıcı olmalısınız. Bir ürün pazarlaması yapacaksanız o ürünü tanıtan 15 saniyelik videolar çekin ve bunları sık sık paylaşın.
 • İnsanların sizi neden takip etmeleri gerektiği konusunda da video ya da içerik üretebilir ve bunu da paylaşabilirsiniz.
 • Eğer ürün pazarlaması yapıyor iseniz, ürününüzden memnun kalan kişilerin size mesaj yolu ile ulaşmasını ya da kendi sayfalarında paylaşmalarını isteyin. Daha sonra geri bildirimleri aynen sayfanızda paylaşın. Bu insanların size güven duymasını sağlayacak ve aynı zamanda da ürününüze olan merak artacaktır. Gelen geri bildirimleri paylaşmadan önce mutlaka karşıdaki kişiden izin alın. Eğer isminin görünmesini istemiyorsa ismini kapatarak paylaşabilirsiniz. Ya da hiç paylaşılmasını istemiyorlarsa paylaşamayabilirsiniz. Mutlaka izin alınması ve bu konuda hashas olunması gerekmektedir. Aksi halde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Çok takipçisi olan kişilerin gönderilerinin altına kendinizi anlatan bir şeyler yazın. Bu çok önemli bir konudur. Kendinizi ne kadar iyi ifade ederseniz, o kadar takipçi kazanırsınız.
 • Eğer ürün pazarlıyorsanız, sosyal medya fenomenlerinden ve de ünlülerden sizin ürünlerinizi paylaşmalarını rica edin. Bunun için onlara hediye ürünler gönderebilir ve sizi paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylece o kişinin takipçi kitlesinden ilgilenenler sayfanıza gelecek ve sizi takip etmeye başlayacaktır. 
Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

 2. youtube konusunuda bekliyoruz

 3. anlatım icin sagolun

 4. instagram yerine youtube daha mantıklı bence

 5. Mantıklı