1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. TikTok’tan Spotify’a Rakip Olacak Bir Uygulama !

TikTok’tan Spotify’a Rakip Olacak Bir Uygulama !

tiktok müzik uygulaması

TikTok, Spotify’a Rakip Olacak Bir Uygulama Geliştiriyor

Son dönemlerde 1.1 milyar indirme sayısına ulaşan, en çok kullanılan popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok; Akıllı Telefon pazarına girişinin ardından, Spotify’a rakip olacak bir uygulama geliştirmeye başladı.

Türkiye’de ve Dünya’da en çok indirilen kısa video paylaşım uygulamalarından biri olan TikTok, Spotify’a rakip olacak; uygun fiyatı ile dikkat çeken çevrimiçi müzik platformu oluşturmaya başladı. 

2019 yılında hızlı bir çıkış yapan TikTok, geçtiğimiz günlerde de 1.1 milyon indirme sayısına ulaştığı için gündeme gelmişti. Akıllı telefon üretiminin ardından çok ciddi yatırımlar yapan TikTok, Akıllı telefon piyasasına dört koldan girmeye çalışıyor. Günden güne popülerliği artan TikTok, Spotify ve YouTube Music, Apple Music gibi çevrimiçi müzik platformlarına rakip olmak için çalışmalar başlattı. 

İlginizi çekebilir:Instagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların, kısa ve arka fonda müzik ekleyebildiği videolar çekip paylaştığı bir sosyal platform olan TikTok; elinde bulundurduğu kullanıcı kitlesini kaybetmeden; yeni yatırımlar yapmanın peşinde. Yüksek donanımlı, uygun fiyatlı telefon üretiminin ardından şimdi de uygun fiyatlı çevrimiçi müzik platformu oluşturacak. Ülkemizde de çok aktif bir şekilde kullanılan TikTok, teknolojik yatırımlar ile gücüne güç katmayı hedeflerken, kullanıcıların bütçesini de unutmuyor. 

tiktok müzik uygulaması
tiktok uygulaması

İlk Etapta Sadece Üç Ülkede Kullanılacak

Ortaya çıkan bilgilere göre, TikTok’un yapımcısı ByteDance, yeni çevrimiçi müzik platformunu ilk önce Endonezya, Brezilya ve Hindistan’da kullanıma sunacak. TikTok’un ana vatanı Çin’deki kullanıcı sayısından oldukça yüksek kullanıcı sayısına sahip olan Hindistan’da kullanıma sunacak olması, oldukça akıllıca bir hamle. 

Henüz uygulama hakkında net detaylar bulunmasa da, çevrimiçi müzik platformlarından çok daha düşük fiyatıyla kullanıcılarıyla buluşacak. 

TikTok, Plak Şirketleri İle Görüşmeye Başladı!

Universal Music, Sony Music ve Warner Music gibi şirketler ile görüşmeye başlayan; popüler sosyal medya uygulaması TikTok’un sahibi ByteDance’ın yeni uygulamasında neler sunacağını, hangi özelliklerin ekleneceğini; resmi tanıtımın ardından net olarak öğrenebileceğiz. Şimdilik aktarılan tek bilgi, piyasada yer alan Spotify, YouTube Music, Apple Music ve benzeri uygulamalar karşısında bir hayli düşük fiyat politikası izleyerek; abonelik ücretleri üzerinden rekabete girecek olması. 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap

Yorumlar (15)

 1. 3 ay önce

  Çok çok çok iyi bir site

 2. bu uygulama sayesinde rekabet artar

 3. Yahsi

 4. Iyi site

 5. 3 ay önce

  Harika bir site 🙏

 6. 3 ay önce

  iyi bee kullanın

 7. İYİ Bİ Şİ TE ZAMAN GEÇİYO HEM GÜZEL

 8. Harikaa

 9. vallaa ya iyi cok sevdim

 10. 3 ay önce

  Gayet güzel olmuş rekabet olur hiç olmazsa

 11. 3 ay önce

  Güzel bi site tavsiye ede ederim

 12. 3 ay önce

  harika bir fikir

 13. 3 ay önce

  Güzel Fikir

 14. Super fikir