1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Spotify Mı Youtube Music Mi? Spotify vs Youtube Music

Spotify Mı Youtube Music Mi? Spotify vs Youtube Music

youtube music mi spotify mı

Spotify Mı YouTube Music Mi?

YouTube, uzun süredir yurt dışında faaliyette olan YouTube Music servisini birkaç ay önce Türkiye’de de kullanıma açtı. YouTube Music’in Türkiye pazarında da kullanılmaya başlanmasının ardından kullanıcılar ikilemde kaldı. Spotify mı yoksa YouTube Music mi?

Tavsiye edilen yazı:YouTube Music Ve YouTube Premium Arasındaki Farklar

YouTube Daha Geniş Arşive Sahip 

Spotify’ın bünyesinde yaklaşık 40 milyon içerik yer alıyor. Canlı performansları, şarkıların cover versiyonları gibi türleri de barındıran Spotify, YouTube ile kıyaslandığında biraz daha pasif durumda kalıyor. Çünkü YouTube Spotify’da yer alan bütün şarkıların yanı sıra; remix, hayran coverları gibi türleri de bünyesinde barındırıyor. Bu da YouTube Music’i daha cazip kılan unsurlardan biri. 

youtube music vs spotify
spotify mı youtube music mi

Müzik klipleri

Spotify’da müzik kliplerinin yer almamasına karşın; YouTube Music, YouTube’a ait bir platform olduğu için; klip desteği de sunuyor. Ücretsiz versiyonunda reklamlı ve klipsiz müzik olanağı tanırken; ücretli versiyonunda tamamen reklamsız ve indirilebilir klipler sunuyor. 

Şarkı sözünden şarkıyı bulma

Spotify’da kimi zaman şarkı ismini ya da sanatçı ismini yazdığımızda bile aradığımız sonuca ulaşamayabiliyoruz. Fakat YouTube Music; oldukça gelişmiş arama algoritması ile şarkıya ait herhangi bir sözü yanlış dahi yazdığımızda; başarılı bir şekilde sonuçları sıralayabiliyor. 

YouTube Music daha avantajlı

YouTube Music, kullanıcılarına ilk üç ay ücretsiz deneme olanağı tanımasının yanı sıra; deneme süresi bitince 3 TL fark ile YouTube Premium satın almanızı sağlıyor. 

Yani Spotify abonelik fiyatından birkaç lira daha fazlasına YouTube’nin bütün hizmetlerinden Premium şekilde yararlanabiliyorsunuz.

Ayrıca bakın:Ücretsiz Spotify Premium APK Nasıl İndirilir?

YouTube Music daha ucuz

Spotify’a gelen son zam ile beraber; öğrenci aboneliğinden aile aboneliğine kadar bütün paketlerde fiyat artışı yaşandı. Bu fiyat artışının ardından kullanıcılar; YouTube Music’e bir şans vermek istedi. Sabit fiyatı ile kullanıcıların isteklerine karşılayan YouTube Music, uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. 

Uzun süredir Spotify kullanmama karşın; YouTube Music yayınlandığında; denemek amaçlı Music uygulamasını kullanmaya başladım. Ses kalitesi, kütüphane genişliği ve yaptığı şarkı önerileri konusunda Spotify’dan bir adım önde gördüğüm YouTube Music,Spotify’ın yaptığı zammın ardından kullanmaya başladığım birincil şarkı – müzik uygulaması oldu. 

Peki ya sizce Spotify mı avantajlı yoksa YouTube Music mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    Çok güzel herkez denesin bence başarılar