1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Youtube’da Para Kazanma Yolları 2020

Youtube’da Para Kazanma Yolları 2020

youtube'dam nasıl para kazanılır

Youtube’da Para Kazanma 2020

Youtuber olmak internetten çok para kazanmanın en güzel yollarından bir tanesidir. Çünkü youtube platformunu her milyarlarca insan ziyaret etmekte ve buradaki videoları izlemektedir. Bir sektör haline gelen Youtube‘da çok sayıda insan para kazanmaktadır. Youtube üzerinden para kazanma miktarları ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Örneğin Amerika’da yaşayan bir youtuber 1000 izlenme başında 2 ile 3 dolar arası bir rakam alırken, ülkemizde bu oran biraz daha düşük olabilmektedir. Youtube içerikleri silinmediği sürece yüklediğiniz videolar ile buradan ömür boyu para kazanabilirsiniz. Youtube’da para kazanabilmeniz için videonuzun izlenme oranının 10.000 üzerinde olması gerekmektedir. Bu rakamı aştıktan sonra para kazanmaya başlamaktasınız. Youtube’dan para kazanma işlemi için aşağıdaki yolları izlemeniz gerekiyor. Bu adımları gerçekleştirdiğiniz taktirde sizlerde Youtube’da para kazanma olayını kavramış ve eğer bu yolda ilerlerseniz sizler için de Youtube gelir kapısı olmuş olacak.

Instagram’da Para Kazanma yöntemleri için buraya tıklayın !

youtube'dam nasıl para kazanılır
youtube para kazanma yöntemleri

Youtubedan Para Kazanma Yolları

  • Youtube üzerinden en çok para reklamlar ile kazanılmaktadır. Video aralarına reklam koyarak bu reklam firmaları ile yaptığınız anlaşmalar çerçevesinde para kazanabilirsiniz.
  • Youtube videolarınızın giriş kısımlarını profesyonel şekilde çekmelisiniz. İzleyen insanlar daha ilk andan etkilenmeli ve izlemeye devam etmeli.
  • Youtube fotoğrafınız oldukça önemli. Kanalınızı anlatan bir logo ya da sizi temsil eden güzel bir fotoğrafınız olmalı.
  • Kanal hep güncel tutulmalı. Duraksamadan her gün olmasa bile birkaç günde bir mutlaka içerik üretmeli ve yayınlamalısınız.
  • Videolarınızı doğru etiketler ile etiketlemelisiniz. Etiketler çok önemlidir. Kullanıcı sizi hangi kelimeler ile aramasını istiyorsanız o konuları etiket olarak seçmelisiniz. Aksi halde videonuzun erişebilir olması çok zordur.
  • Videonuzun başlığını çok iyi düşünmeli ve nokta atışı yapmalısınız. Bu konuda yaratıcı olmasınız.
  • Gerçek olayların videoları daha çok izlenmektedir. Kurgu videolar yerine gerçek videolar çekebilirsiniz.
  • Youtube kullanırken telif haklarını ihlal etmemelisiniz. Bu başınıza iş açabilecek bir durumdur. Bu nedenle de çok dikkatli olmak gerekmektedir. Eğer illaki telif gerektiren bir içerik var ise bunun telif hakları ilgili yerlere ödenmelidir. 

Görüldüğü üzere youtube para kazanabilmek için izlenmek gerekmektedir. İzlenmek için ise abone sayısının yüksek olması önemlidir. Abone sayınızı yükseltmek için iyi reklam yapmalısınız. Bunun için farklı sosyal medya platformlarında youtube kanalınızı tanıtabilir ya da abonesi çok olan youtuberlardan sayfanızı tanıtmaları için destek alabilirsiniz. Eğer düzenli bir şekilde video paylaşımı yaparsanız size çeşitli dönüşleri olacaktır. Elinizde olan kitle büyüyecek ve bu kitle sizlerin gelir elde etmesine yardımcı olacaktır. Youtube para kazanma konusu oldukça azim isteyen bir iştir bıkmadan paylaşım yapmak, bu paylaşımların düzenliliği ve içerik üretmek çok önemlidir. Makalemizde bahsettiğimiz adımları ve yolları izleyerek sizlerde Youtube’da para kazanmaya başlayabileceksiniz. Şimdiden hepinize bol kazançlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap