1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone X Nasıl Kapatılır Nasıl Yeniden Başlatılır?

iPhone X Nasıl Kapatılır Nasıl Yeniden Başlatılır?

iphone x nasıl kapatılır 2019

Bu makale sonunda iPhone x nasıl kapatılır ve iPhone x nasıl yeniden başlatılır bunu öğreneceğiz. İphone X kısa bir süre önce büyük bir sükse yaparak çıkış yapmıştı. İlk günlerden itibaren telefon kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başaran cihazda devrim niteliğinde bazı yeniliklerde bulunuyordu. Eski iPhone modellerinde cihazı kapatmak için kullanılan tuş yan tarafta yer alırken, bu tuşa bir süre boyunca basmak cihazı kapatmak için yeterli oluyordu. Ancak iPhone X’i kapatmak için bu sefer durum tamamen değişmiş oldu.

Önerilen yazı: İPhone 6’Da Karanlık Mod Nasıl Açılır?

iPhone X Nasıl Kapatılır?

iPhone X’i kapatmak için ses tuşuna ve yan tuşa aynı anda basmanız gerekir. İşlemi yaptıktan hemen sonra karşınıza “acil çağrı” ve “telefonu kapat” gibi seçenekler çıkacaktır. Bu ekran üzerinden istediğinizi seçerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yani iPhone X’i kapatmak için, telefonu kapat yazısına basmanız yeterli olacaktır. Öte yandan cihazı kapatmanın farklı bir yolunun daha olduğunu belirtmek gerekir. Bu yolu kullanarakta cihazın kapatılmasını hemen sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra, genel ve telefonu kapat adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Eğer iPhone X’i açmak isterseniz, bu durumda telefonun yanında yer alan tuşa uzun süreli olarak basmanız yeterlidir.

iphone x nasıl kapatılır
iphone x nasıl kapatılır nasıl açılır

iPhone X’i Yeniden Başlatma 

Bazı sorunları gidermek için telefonu yeniden başlatmak bazen çözüm sağlayabilmektedir. iPhone X kullanıcıları ise iPhone X’i yeniden başlatma konusunda akıllarında soru işareti taşıyabilirler. Bunun için Assistivetouch düğmesi üzerinden cihaz, daha fazla ve yeniden başlat adımlarının izlenmesi yeterli olacaktır. Bu sayede farklı olarak hiçbir düğmeye basmaya gerek kalmadan telefonun yeniden başlatılmasını sağlamış olursunuz.

Bunun yanında cihazı yeniden başlatmak için farklı bir yolun daha olduğunu belirtmek gerekir. Bunun için ses açma düğmesine basıp bırakmalı ve aynı işlemi ses kapama düğmesi için tekrar yapmalısınız. Daha sonra ekranda logo belirene kadar yan tuşa basmaya devam etmelisiniz. Bu iki farklı yol üzerinden sahip olduğunuz cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Özellikle cihazınızda takılma ve donma gibi sorunlar çok fazla yaşanıyorsa ve kısa yoldan konu hakkında bir çözüme varmak isterseniz, bu yöntemi yapmanız faydalı bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap