İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. Ücretsiz En İyi 50 WordPress Blog Teması 2019

Ücretsiz En İyi 50 WordPress Blog Teması 2019

wordpress temaları

Siteniz için ücretsiz bir WordPress blog teması mı arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. WordPress’in yeni başlayanlar için seçim yapmasını zorlaştıran binlerce ücretsiz blog teması var. Bu makalede, yeni blogunuzda kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz WordPress blog temalarından bazılarını derledik. Binlerce tema arasından seçim yapmaktansa bizim derlediğimiz 50 en iyi tema arasından seçim yapmak sanıyorum daha kolay olacaktır 🙂

İşte Ücretsiz En İyi 50 WordPress Blog Teması 2018

1. Bento

bento

Bento, özellikleri çok güçlü ve çok amaçlı WordPress blog teması. Çoğu sayfa oluşturucu eklentisi ile mükemmel çalışır ve hatta aktivasyon üzerine bir tane yüklemenizi önerir. Ücretsiz bir WordPress teması için Bento harika kişiselleştirme seçenekleriyle geliyor. Hepsi tema özelleştirici kullanılarak erişilebilir. Özelleştiriciyi kullanarak dilediğiniz gibi ayarlamalar yapabilirsiniz.

2. Nisarg

Nisarg güzel bir ücretsiz WordPress blog teması. İki navigasyon menülü ve geniş bir tam genişlikte başlık görüntüsü ile temiz bir düzene sahiptir. Ayrıca özel arka planları ve renkleri destekler. Tüm tema seçenekleri tema özelleştirici kullanılarak kolayca özelleştirilebilir. Ayrıca özellikleri içinde videolar, galeri, ses, sohbet, alıntı vb.  çoklu yayın ve paylaşım biçimleriyle beraber geliyor.

3. Hueman

Hueman, en popüler ücretsiz WordPress temalarından biridir. Çok sütunlu bir düzen ile beraber gelir ve her türlü içerik barındıran bloglar veya magazin sitelerinde kolayca kullanılabilir. Ayrıca, özel başlıklar, iki sütun düzeni, tam genişlik düzeni ve tonlarca kolay özelleştirme seçeneği içerisinde mevcut.

4. Juno

Juno zarif tasarlanmış ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Renkleri ve yazı tiplerini kolayca değiştirebilirsiniz. Juno, bir kayan bir alan, duvar stili blog, tamamen duyarlı tasarım ve çoklu widget alanları gibi özellikleri içerir. WooCommerce’i destekler ve sayfa, ürün ve blog yayını özelliklerini de beraberinde getirir.

5. Peaceful

Peaceful, minimalist bir WordPress blog temasıdır. Büyük başlık görüntüsü, kompakt gezinme menüsü ve güzel özellikli görüntüler içeren tek bir sütun düzeni sunar. Kurulumu hızlı ve kolaydır. Ve tüm cihazlarda ve ekran boyutlarında mükemmel görünür.

6. Ajaira

Ajaira, WordPress için basit bir ücretsiz blog temasıdır. Net tipografi ve güzel özellikli görüntülere odaklanarak minimalist bir tasarıma sahiptir. Üstbilgi sosyal menüsü, üstbilgi arama çubuğu, özel arka plan, özel başlık ve renkler ile beraberinde gelir. Canlı tema özelleştiricisini kullanarak tüm tema seçeneklerinin ayarlamaları kolaydır.

7. Wisteria

Wisteria, güzel tipografi ve içeriğe odaklanan basit bir WordPress blog temasıdır. Özel arka plan, özel renkler, özel başlık ve sol kenar çubuğu ile birlikte gelir. Wisteria ayrıca, mesajlarınızı özel alıntılar ve öne çıkan resimlerle gösteren, en üstte ve güzel ana sayfada tek bir gezinme menüsü sunar.

8. Ribosome

Ribosome bir dergi tarzı ücretsiz WordPress blog teması. Özel başlık, özel arka plan ve sınırsız renkler ile beraberinde gelir. Tek bir navigasyon menüsü ve üstte bir sosyal menü vardır. Ribosome sağ tarafta kenar çubuğu ile iki sütun düzeni ile bulunmaktadır. Altı farklı Google Yazı Tipi, yuvarlak veya kare küçük resim, yayınların başında ve sonunda iki widget alanı vardır, reklamları veya ilgili yayınları görüntülemek için mükemmeldir.

9. Poseidon

Poseidon ücretsiz bir çok amaçlı WordPress blog temasıdır. Geniş bir yerleşim düzenine sahip, tam genişlikte bir kaydırıcı, ana sayfa düzeni ve çoklu sayfa şablonları ile beraberinde gelir. Ana sayfa düzeni, widget’lar kullanılarak kolayca ayarlanabilir.

10. SiteOrigin Unwind

SiteOrigin Unwind, tam WooCommerce desteği ile çok amaçlı ücretsiz bir WordPress temasıdır. Minimalist bir tarzda tasarlanan Unwind, SiteOrigin Page Builder eklentisi kullanılarak son derece özelleştirilebilir. Birden çok düzen, özel başlık, arka plan ve renk desteği özellikleri de yine bu temada mevcuttur.

11. Hemingway

Hemingway iki sütun düzeni, paralaks etkisi ile tam genişlikte başlık görüntü içeren temiz bir WordPress blog temasıdır. Özel vurgu rengini, özel logo yüklemesini, özel widget’ları (video, Flickr ve Dribbble), sayfa şablonlarını, vb. destekler. Tüm tema seçenekleri hızlı ve kolayca düzenleyebilirsiniz.

12. Maxwell

Maxwell minimalist ve zarif bir WordPress temasıdır. Güzel tipografi ile temiz bir dergi tarzı düzen özellikleri vardır. Çeşitli yazı düzenleri ve muhteşem bir özellikli yazı slayt gösterisi ile beraberinde gelir.

13. Hit

14. Modernize

Minimalist yaklaşımla bir blog temasına ihtiyacınız mı var? O halde Modernize teması tam sizlik. Bu katlanabilir menüler ile basit bir WordPress blog teması, bir ve iki sütun düzenleri ile beraberinde geliyor. Okunabilirliği geliştirmek için tasarlanan bu tasarım, temiz tipografiyi kullanır ve özellikli görüntüleri zarif bir şekilde işler.

15. Writee

Writee kişisel web siteleri, seyahat ve macera blogları için uygun ücretsiz bir WordPress temasıdır. Blog yayınlarından öne çıkan görselleri kullanarak büyük bir kaydırma çubuğu sunar. Diğer birçok özellik arasında birden fazla şablon ve özel widget ile beraber gelir.

16. Libretto

Libretto, özellikle uzun form yazılarını, öykülerini, şiirlerini vb. paylaşmak için tasarlanmış güzel bir WordPress blog temasıdır. Playfair Display ve Libre Baskerville fontları, zarif renk şeması ve dikkati dağıtan tek sütun düzeni ile güzel tipografi kullanır.

17. Verbosa

Verbosa sade ve şık hazırlanmış bir WordPress blog temasıdır. İçeriğinizin ortada okunabilirliği ve görsel görünümü ile tasarlanmıştır. Ana sayfada, içeriğinizi güzel bir ızgarada gösteren iki sütun içeren üç sütun düzeni kullanır.

18. Flat

Düz iki sütun düzeni ile modern bir WordPress blog temasıdır. Navigasyon menüsü ile sol kenar çubuğuna sahiptir. Büyük özellikli resimler, özel logo, özel arka plan ve başlık desteği. Canlı tema özelleştirici kullanılarak ayarlanabilen esnek özelleştirme seçenekleri ile beraber gelir.

19. Lovecraft

Lovecraft temiz ve basit bir ücretsiz WordPress bloglama temasıdır. Üstte tam genişlikte bir özel başlık içerir ve yayın başlıkları için kalın başlıklar kullanır. Üstte bir sol kenar çubuğu ve bir navigasyon menüsü bulunur.

20. Baskerville

Baskerville, modern ve şık bir WordPress blog temasıdır. Büyük bir genişlikli başlık görüntüsüne sahip, ardından da ana sayfanızda bir kılavuz olarak gönderilen yayınlarınız bulunuyor. Tek mesajlar ve sayfalar için muhteşem şablonlarla beraber gelir.

21. Sanse

İnanılmaz derecede hızlı ve son derece basit bir WordPress blog teması mı arıyorsunuz? Sanse’yi denemelisiniz. Bu ücretsiz blog teması, öne çıkan görselleri desteklemez ve ana sayfa düzeni, alıntılarınızla birlikte yayınlarınızın yalnızca bir ızgarasıdır. Alt kısımda üç widget alanı ve üstte tek gezinme çubuğu bulunur.

22. Magnus

Magnus, blogcular için ücretsiz bir WordPress fotoğraf teması. Tam ekran üst bilgisi görüntüsü olarak her yazıya özellikli resim kullanır. Ana sayfa düzeninde, yayın başlıkları bulunan resim var. Tek mesajlar için tek bir sütun düzeni kullanır. Katlanabilir kenar çubuğu, üstte gezinme menüsü ve özel başlıklarını destekler. Ayrıca Magnus’u güçlü bir WordPress galerisi eklentisi olan Envira Gallery ile birlikte kullanmayı düşünmelisiniz.

23. Fashionistas

Adından da anlaşılacağı gibi, Fashionistas moda ve yaşam tarzı blogu için bir WordPress temasıdır. Güzel tipografi ve özellikli görüntülerin muhteşem görüntüsü ile hafif havadar bir tasarıma sahiptir. İki navigasyon menüsü, sağ kenar çubuğu ve alt bilgi widget alanı ile birlikte gelir.

24. Admiral

Amiral spor blogları, dergi ve haber siteleri için uygun bir WordPress temasıdır. Her iki tarafta iki kenar çubuğu ve ortadaki içerik sütunuyla üç sütun düzeni bulunur. Özellikli yayınlar slayt gösterisi, dergi ana sayfası şablonu, widgetlı başlık alanı, iki farklı yazı düzeni ve sonsuz kaydırma desteği ile beraber gelir.

25. Coral Dark

Koyu arka plana sahip bir WordPress blog teması arıyorsanız, Coral Dark’i deneyin. Dahili slayt gösterisi ile tek sütunlu veya iki sütunlu düzende gelir. Yazı tiplerini ve renkleri özelleştirmenizi sağlar ve iki widget hazır alanı ile beraber gelir.

26. Barletta

Barletta, hafif ve zarif bir WordPress blog temasıdır. Yaşam tarzı, seyahat, moda, yiyecek ve kişisel bloglar için tasarlanmıştır. Okunabilirliği iyileştirmeye ve resimlerinizi zarif bir şekilde göstermeye odaklanır. Sağda kenar çubuğu ile iki sütun düzeni vardır. Ana sayfada özel üst bilgileri, arka planı ve öne çıkan içerik kaydırıcısını destekler.

27. Revive

Revive, WordPress için güzel bir ücretsiz blog temasıdır. Büyük başlık resmi ve yayın içeriklerinizde görüntülenen içerikle birlikte bir dergi düzeni düzenine sahiptir. Font Awesome icons ile entegre olarak gelir ve çoklu blog düzenlerini destekler.

28. Hiero

Hiero bir dergi stil düzeniyle ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Başlık ve aksan için kalın renkler kullanır. İki sütun düzeni kullanır ve üstte bir gezinme menüsü bulunur. Ana sayfa son alıntılarınızı alıntılar ve öne çıkan resimlerle gösterir.

29. Zeal

Zeal, yaratıcı türler için ücretsiz bir WordPress blogu temasıdır. Renk filtresi seçeneği, özellikli mesajlar, çoklu widget alanları ve çarpıcı paralaks efektleri ile bir paralaks Jumbotron ile beraber geliyor. Özel üst bilgileri, arka plan ve özel renkleri destekler. Çoklu widget hazır alanları ve sayfa şablonları ile birlikte gelir.

30. Tracks

Tracks kişisel, dergiler ve fotoğraf web siteleri için düşünceli tasarlanmış bir WordPress blog temasıdır. Bir logo yükleyici, sosyal medya simgeleri, arama çubuğu, widget hazır alanları ve net tipografi içerir. Ana sayfa, özellikli görsellerle yazılarınızın ızgara düzenine sokabileceğiniz bir özelliği de mevcut.

31. Extant

Extant özellikle fotoğrafçılar ve sanatçılar için tasarlanmış minimalist bir WordPress blog temasıdır. Hiçbir kenar çubuğu veya widget hazır alanları ile karmaşasız bir tasarım sunar. Ana sayfa, yalnızca öne çıkan görselleri ve yayın başlıklarını kullanarak yayınlarınızın ızgarasından yapılır. Üstte katlanabilir bir menü ve iki düzen seçeneği mevcut.

32. Scratchpad

Scratchpad açıklayıcı ve renkli bir WordPress blog temasıdır. Güzel ve eğlenceli bir görünüm oluşturmak için bir dizi desen, çizim ve stil kullanır. Birden çok yazı biçimini destekler ve güzel görüntüler. Sağ tarafta bir kenar çubuğu ve altta bir diğeri vardır.

33. The Columnist

Köşe yazarı, bir dergi stili görünümü içeren bir WordPress blog temasıdır. Ana sayfa, arşivler, tek sayfalar, bbPress ve BuddyPress için farklı düzenlerle beraber gelir. Ayrıca yanıt veren özelleştirilebilir bir kaydırıcıyı ve dört renk şemasını içerir.

34. Satori

Satori, bloglar ve kişisel web siteleri için son derece özelleştirilebilir bir WordPress temasıdır. Ana sayfada tam genişlikli bir başlık içerir ve WooCommerce desteği, çoklu widget hazır alanları ve posta formatları dahil olmak üzere farklı sayfa şablonlarıyla beraber gelir.

35. Nitro

Nitro, son derece özelleştirilebilir ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Üstte kaymak ve aşağıdaki içerikle güzel bir ana sayfa düzeni ile beraber gelir. Çoklu widget hazır alanları, sayfa şablonları vardır ve özel başlıkları, arka planları, sosyal menüyü, özel renkleri destekler.

36. WriterBlog

WriterBlog, klasik blog düzenine sahip basit bir WordPress blog temasıdır. Sağdaki kenar çubuğuna sahip iki sütun düzeninde gelir. Tam genişlikte özel başlık, özel arka plan, özel renkler vb. özellikleri destekler.

37. Illdy

Illdy iş, kişisel, dergi web siteleri için uygun bir çok amaçlı WordPress temasıdır. Önyükleme çerçevesi üzerine kurulmuştur ve büyük başlık görüntüleri, iki sütun ve tam genişlik düzeni, özel arka plan ve renk seçimi özellikleri vardır.

38. Tecblogger

Tecblogger, basit ve temiz bir WordPress blog temasıdır. İçerik sütunu ve sağ kenar çubuğuyla klasik bir blog görünümü sunar. Üstte bir gezinme menüsü ile beraber gelir ve özel üst bilgileri, özel arka planları ve renkleri destekler.

39. MadHat

MadHat, Bootstrap çerçevesi üzerine kurulmuştur ve kolayca özelleştirilebilen siyah beyaz bir düzen içeren çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Font Awesome icons, çoklu blog düzenleri ve kenar çubuğu özelleştirmeleri ile beraber gelir.

40. Garfunkel

Garfunkel, ana sayfada bir ızgara düzeni içeren şık bir WordPress blog temasıdır. Özel başlıkları, özel arka planları, altı yayın formatlarını (galeri slayt gösterisi dahil), altı özel widget’ı, sosyal menüyü ve iki sayfa şablonunu destekler.

41. Author

Author, yazarlar için güzel bir WordPress blog temasıdır. Bu, sol sütunda kenar çubuğu ve gezinme menüsü ve sağdaki içerik ile basit bir iki sütun düzenine sahiptir. Özel renkleri, arka planı ve çoklu yazı biçimlerini destekler. Erişilebilirlik ve performans için optimize edilmiştir.

42. Tempo

Tempo, bir iş sitesi olarak da kolayca kullanılabilen modern bir WordPress blog temasıdır. Parlak havadar düzeniyle temiz ve net tipografiye sahiptir. Özel başlık, paralaks, başlık düğmeleri, özel logo, özel renkler, özel arka plan, sosyal bağlantılar, sol ve sağ kenar çubuğu ve özel widget’ları destekler.

43. iFeature

iFeature, dergiler, iş, kişisel ve portföy web siteleri için uygun modern ve şık bir WordPress temasıdır. Tam genişlikte arka plan görüntüsü, üstte bir kaydırıcı ve ardından içeriğiniz bulunur. Yapışkan başlıklar, yazar biyo kutusu, çoklu pencere alanı alanları ve sayfa şablonları gibi özellikleri içerir. Tüm tema seçenekleri, canlı özelleştiricide sürükleyip bırakarak kolayca ayarlanabilir.

44. Natural Lite

Doğal lite, toprak tonları ile basit bir blog temasıdır. Büyük özellikli görüntüler kullanır, özel başlık ve arka planı destekler. Çok sütunlu düzenler ve kolay kişiselleştirme seçenekleri ile birlikte gelir.

45. Responsive

Responsive, esneklik için tasarlanmış güzel bir WordPress temasıdır. Yazarlar, kişisel web siteleri, fotoğrafçılık ve hatta iş siteleri için uygundur. Bu 9 sayfa şablonları, 11 widget alanları, 6 şablon düzenleri, 4 menü pozisyonları ve daha fazlası ile birlikte geliyor. Ayrıca kolay logo yükleme ve sosyal ağ özellikleri için güçlü ama basit tema seçenekleri içerir. Duyarlı, WooCommerce uyumlu, çok dilli hazır, tam RTL dili desteği ve çeviri hazır.

46. Hestia

Hestia, her türlü web sitesi için son derece esnek bir ücretsiz WordPress temasıdır. Kolay kurulum sihirbazı ve web sitenize referanslar ve hizmetler bölümü ekleyen tamamlayıcı bir eklenti ile beraberinde gelir. Popüler ücretsiz sayfa oluşturucu eklentileri ile kullanıma hazırdır ve kutudan WooCommerce için hazırdır. Anasayfa, bölümler ekleyebileceğiniz ve sürükle bırak ile yeniden düzenleyebileceğiniz canlı tema özelleştirici kullanılarak kolayca kurulabilir.

47. iRibbon

Blogunuz için vintage bir retro tarzı mı arıyorsunuz? iRibbon’a bakın. Bu güzel hipster teması, retro renk şeması ve tipografi ile nostaljiyi çağrıştırmak için tasarlanmıştır. Tam genişlikte arka plan görüntüsü, 4 farklı sayfa düzeni, tipografi seçenekleri ve özelleştirici altındaki sürükle ve bırak ayarları ile daha kolay tema ayarları içerir. Kişisel web siteleri, bloglar, dergi ve moda web siteleri için idealdir.

48. Ignite

Ignite, klasik bir blog görünümü sunan şık bir WordPress blog temasıdır. İki sütun düzeni, navigasyon menüleri ve site başlığı ve açıklaması için kullanılan kompakt bir üst çubuk ile beraber gelir. Yayın başlıklarından önce orta boyutlu özellikli görseller kullanır ve blogunuzda daha iyi okuma deneyimi için canlı tipografi kullanır.

49. Responsive Mobile

Adından da anlaşılacağı gibi, mobil için tasarlanmış bir WordPress temasıdır. Tüm cihazlarda ve ekran boyutlarında eşit derecede iyi görünüyor. Tema özellikleri arasında 9 sayfa şablonu, 11 pencere öğesi alanı, 6 şablon düzeni, 4 menü konumu, harekete geçirme butonu, özel yazı tipleri, özel arka plan görüntüsü ve daha fazlası için bir çağrı merkezi bulunmaktadır. İş siteleri için uygun, kullanımı çok kolay ve hızlı bir şekilde kurulabilir.

50. Magbook

Magbook, dergi, gazete, blog ve daha fazlası dahil olmak üzere zengin içerikli web siteleri için güzel tasarlanmış bir WordPress temasıdır. Birden fazla mizanpaj seçeneği ve hızlı tek tıklamayla demo yükleyici ile temiz minimalist tasarıma sahiptir. Bize, galeriye ve dergi sayfalarına ulaşmak için kullanıma hazır şablonları ile birlikte gelir. Tüm popüler WordPress eklentileri ile test edilen Magbook, çevrimiçi bir mağaza veya çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmak için de kullanılabilir.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Bu listenin siteniz için En İyi Ücretsiz WordPress Teması bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoThor'un kurucusu olan, bilgisayara düşkün, motorcu, minik kelebeğini yekpare edinmiş fare ve hayallerinin peşinden koşan bir Webmaster.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. yararlı bir paylaşım olmuş bende yeni açtığım siteye tema arıyordum sayenizde bulabildim

  2. 3 ay önce

    Hemencecik